Топ 10 світових лідерів у роботехніці у 2022 році
Топ 10 світових лідерів у роботехніці у 2022 році
Застосування роботів в сучасному світі є багатогранним. Наприклад, світовий лідер за випуском робототехніки – Китай, роками створює помічників для виконання завдань занадто складних для людини в промисловості та галузі охорони здоров’я. Інші країни лідери з виробництва роботів, такі як: Японія, Тайвань, США – активно охоплюють галузі промисловості, будівництва, сільського господарства, торгівлі, управління і т.д.
Хоча, інтелектуальні машини вже готові стати частиною нашого повсякденного життя, а на 10 000 працівників припадає близько 126 роботів – колонізація роботами нам поки що не загрожує. Нижче наведені приклади світових компаній-лідерів, що мають успіхи масштабного рівня у роботехніці.
Топ 10 світових лідерів у роботехніці у 2022 році
Лідерство виборює сильніший. І той, хто має більше фінансування та знаходиться у технологічно прогресивному середовищі.
- Китай
Країна-лідер з виробництва робототехніки, яка постачає понад 150 000 промислових роботів. Фінансування робототехніки спрямоване на збільшення постачання роботів в країні в рамках стратегії “Зроблено в Китаї 2025” для ефективного збільшення доходів. Існують також інші види підтримки, такі як різні програми, стимули, податкові пільги, субсидії тощо.
- Компанія-виробник: Unitree Robotics
- Що робить: спеціалізується на розробці, виробництві та продажу високопродуктивних чотириногих роботів. Компанія має видатне лідерство в розробці основних компонентів роботів, управлінні рухом, сприйнятті роботів тощо. Вони самостійно розробили двигуни, редуктори, контролери та навіть деякі датчики чотириногих роботів.
- Південна Корея
Одна з провідних країн-виробників робототехніки у всьому світі. Після закінчення війни з Північною Кореєю почала активно розвивати промисловий сектор.
- Компанія-виробник: LG Electronics
- Що робить: тестує системи управління, які дозволять виробляти кухонну техніку практично без участі людського персоналу. Перший розумний завод LG Electronics запрацює тут у 2023 році та буде використовувати технології Четвертої індустріальної революції: інтернет речей, аналіз big data та штучний інтелект.
- Японія
Осередок інновацій з акцентом на розробку та впровадження роботів як з економічних, так і з соціальних причин. Японія після воєнних часів зазнала розвитку як промислового, так і технологічного. Наразі у цій країні є багато виробничих підрозділів та величезні вигоди з експорту промислових роботів.
- Компанія-виробник: Epson Robots
- Що робить: займається розробкою лінійки високоточних, швидкісних і компактних роботів. Наразі, на рахунку компанії – понад 50 000 роботів встановлених по всьому світу.
- Тайвань
Використовує численні ресурси для максимального розвитку автоматизації та RPA, щоб розширити свої позиції з робототехніки. Уряд допомагає конкретній галузі розв’язувати поточні проблеми за допомогою центрів та установ.
- Компанія-виробник: Techman Robot, Inc.
- Що робить: другий за величиною у світі бренд роботів, які працюють разом з людьми на виробничих майданчиках.
- США
Америка – виробник та імпортер вигідних, спеціалізованих та доступних технологічних роботів. Робототехніка в Америці відіграє ключову роль у виробництві та промисловості. Уряд зосереджується на фінансуванні робототехніки для інноваційних досліджень і застосувань за повної підтримки різних агентств федерального уряду.
- Компанія-виробник: Intel
- Що робить: має величезний досвід у створенні роботів-безпілотників, мобільних комп’ютерів і безлічі інших інноваційних гаджетів, що використовують передові технології. Її асоційована компанія Intel Lab наразі працює над “спільними мініботами” – крихітними летючими роботами на основі штучного інтелекту, які можуть літати в невідомі місця і збирати найцінніші дані. З такою здатністю вони, швидше за все, будуть використовуватися для рятувальних місій і у військових цілях.
- Канада
Прогресивна, популярна та дуже зацікавлена в розвитку робототехніки країна. Має одні з найкращих внесків у таку передову галузь, як Canadarm. Має стабільне та величезне фінансування з боку уряду, тож ще й всесвітньо визнана як новатор у галузі робототехніки. Nanit Robots планує найближчим часом вийти на канадський ринок. Детальніше про плани компанії читайте тут: /link/
- Компанія-виробник: RIGID ROBOTICS
- Що робить: розв’язувати проблеми стійкості, вартості та безпеки гірничих робіт за допомогою інноваційних рішень, використовуючи сучасні досягнення в галузі робототехніки, штучного інтелекту та Інтернету речей. В першу чергу є гірничодобувною технологічною компанією, а це означає, що рішення народилися в гірничодобувному контексті та розроблені з урахуванням вимог галузі.
- Німеччина
Прагматична та непорушна Німеччина зосереджена на оптимізації та перевизначенні швидкості виробництва без потенційних помилок. У цій передовій країні роботів є провідні науково-дослідні інститути та лабораторії для інноваційних технологій. Такий підхід дуже знайомий українському ринку робототехніки. До, прикладу: «Дім роботів», який Денис Скрипка та Влад Котов (Коновець), заснували в Україні, зробивши 40 шкіл з робототехніки для дітей та дорослих.
- Компанія-виробник: Kuka
- Що робить: створює промислових роботів та рішення для автоматизації виробництва. Свій перший промисловий робот компанія розробила у 1973 році. Її роботи використовуються, зокрема, в автомобільній промисловості, виробництві пластмас, металообробці, електронній промисловості.
- Італія
Провідний виробник роботів одразу в декількох напрямках: промисловому, виробничому, косметичному та текстильному. Італія була спустошена пандемією COVID-19. Але фінансування автоматизації та робототехніки дало величезний поштовх роботизації в країні. Італія відома як другий за величиною користувач промислових роботів в Європі.
- Компанія-виробник: Comau
- Що робить: маючи більш ніж 30-річний досвід, Comau Robotics виробляє роботів, а також пропонує рішення, пов’язані з робототехнікою.
Роботи Comau використовуються для точкового зварювання, дугового зварювання, автоматизації пресових цехів, ливарного виробництва, переміщення/палетування, герметизації/склеювання, обробки пластмас, а також дистанційного лазерного зварювання.
- Швеція
Роботехніка у Швеції зосереджена на галуззі RPA з інтеграцією штучного інтелекту та RPA в роботах, а також на розборці індивідуальних роботів відповідно до потреб і побажань клієнтів в умовах поточної ринкової тенденції.
- Компанія-виробник: Stäubli
- Що робить: спеціалізується на виробництві текстильного обладнання, з’єднувачів та робототехніки. Компанія виробляє роботів Scara, 4-осьових роботів, 6-осьових роботів та інші типи роботів для промислової автоматизації. Роботи Stäubli використовуються у виробництві пластмас, електроніці, фотоелектриці, медико-біологічних науках та багатьох інших галузях.
- Данія
Має значну базу RPA з першокласними виробниками, а також можливості для академічних досліджень та розробок. Роботи в країні допомагають тісно співпрацювати з кінцевими користувачами, постачальниками безпілотників та багатьма іншими.
- Компанія-виробник: Mobile Industrial Robots
- Що робить: пропонує нове покоління мобільної колаборативної робототехніки, яка може працювати пліч-о-пліч з людьми. Найважливіший компонент – технологія під назвою SICK, вона забезпечує безпечну роботу використовуючи для цього лазерні датчики та системи PLC, а завдяки новому модулю MOC змогли розширити можливості використання мобільних роботів. Вони стали більш високошвидкісними при цьому зберігши високий рівень безпеки”.
Підсумки
Інвестиції в робототехніку – гарант стабільної екосистеми людино-машинної роботи, що в свою чергу сприяє збільшенню доходів. У 2025 році очікується, що світовий ринок робототехніки досягне 275 мільярдів доларів США. Україна теж не відстає від інноваційних ідей, що пропонують країни-лідери робототехніки. І стрімголов набирає розвиток приймаючи участь у міжнародних конференціях, отримуючи гранти та придумуючи все нові та нові ідеї розвитку робототехніки України!
“Nanit Robot: Революційний підхід до розвитку креативності та проблемно-орієнтованого мислення в дітей”
Як підвищити зацікавленість дитини у навчанні на 30%? STEM для дітей
Навчання інженерії, робототехніки та програмуванню